Таїсія Повалій

Таїсія Повалій

Таїсія Повалій народилася 10 грудня в селі Шамраєвка, Сквірського району, Київській області.

З раннього дитинства майбутня співачка виступала на сцені з дитячим ансамблем.

У 1984 році Таїсія закінчила музичне училище імені Глієра (диригентсько-хорове відділення і факультативно
академічний вокал).

1984 - 1990 року - працює в Державному Київському Мюзик-холі. Спершу у вокальній групі, потім солісткою.

У 1990 році, в Москві, співачка перемагає на відомому конкурсі Держтелерадіо СРСР "Нові імена".

У 1993 році Таїсія Повалій перемагає на престижному Міжнародному фестивалі мистецтв - "Слов'янський базар". Вона стає Гран-прі конкурсу молодих вокалістів.

У 1994 році за підсумками Музичного телевізійного національного фестивалю "Нові зірки старого долі" Повалій визнана кращою співачкою України і кращим музикантом року. Потім, в 1996 році це підтверджується ще одним званням - "Зірка естраді долі".

Березень 1996 року -  Таїсії Повалій привласнено звання заслуженої артистки України.

30 жовтня 1997 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про привласнення їй звання народної артистки України.

У 1998 році Повалій знову перемагає в Загальнонаціональній програмі "Людіна долі" в номінації "Зірка естраді долі". У октябре1998 Таїсію нагороджують орденом "Свяїого Миколи Чудотворца" - "За примноження добра на Землі".

У 2000 році, на День Незалежності, Таїсія Повалій нагороджена орденом "Слава на вірність Вітчизні" другого ступеня і у вересні цього ж року вона стала кавалером ордена "Святої Ганни" четвертому ступеню. Також Повалій є кавалерственной пані ордена "Святого Станіслава".

У серпні 2002 року вийшов сумісний з Йосипом Кобзоном CD "Одна - Єдина".

У березні 2003 року Повалій випускає перший український DVD "Зірка народжена Україною" , де є все - і концерти співачки, і всі її кліпи.

2 грудня 2005 року дует Миколи Баськова і Таїсії Повалій в Кремлівському Палаці з'їздів на урочистій церемонії отримує престижний приз "Золотий грамофон" за пісню "Відпусти мене".

У 2006 році цей же хіт приносить їм титул від каналу МУЗ-ТБ - "Кращий дует року".

Жовтень 2006 року - міжнародний гастрольний тур російсько-українського дуету Таїсії Повалій і Миколи Баськова. Повалій і Басків об'їхали з концертами всю Прибалтику - від Таллінна ка Калінінграда. Також, вони дали великий концерт і в Мінську. Зараз вони багато гастролюють По Росії, Україні і Кахахстану.

Дискографія Таїсії Повалій: "Панно кохання", "Я Вас люблю", "Солодкий гріх", Аудіо-відео СD-альбом "Буде так", "Чарівна скрипка", "Птах вольний", - "Українські пісенні перліні", "Повертаю", "Серденько", Дуетний альбом з Миколою Баськовим - "Відпусти мене".